Женские секреты

Все о похудении, диетах, плоском животике

Добавил admin Дата апреля - 12 - 2011

voxpraxis.com

Лікувальна дієта при подагрі та захворюваннях сечокам'яної хвороби протікає з утворенням каменів з солей сечової кислоти. В основі подагри лежить порушення обміну пуринів, що веде до збільшення сечової кислоти в крові і відкладення сечокислих солей (уратів) в суглобах з виникненням їх запалення.

Подагра може ускладняться сечокам'яною хворобою та ураженням нирок. Розвиток подагри часто поєднується з іншими порушеннями обміну речовин, крім цього небезпека подагри підвищена при неправильному способі життя, зловживанні алкоголем і вживанням великої кількості м'яса. Для лікування і профілактики захворювання рекомендується повністю змінити свій раціон харчування. Дієтотерапія є однією з головних складових при лікуванні багатьох захворювань. У випадку з подагрою і сечокам'яною хворобою рекомендується головним чином виключити з раціону харчування або звести до мінімуму продукти і страви, що містять у великих кількостях пурини.

Для такої дієти рекомендують виключити: всі вироби із здобного тіста; бульйони, зварені на м'ясі, рибі та грибах, а також бульйони, зварені на основі бобових, щавлю і шпинату; нирки, печінка, язик, м'ясо молодих тварин і птахів, всі ковбасні вироби , копчені вироби, а також м'ясні консерви, рибні консерви, солону і копчену рибу; виключаються сири солоних сортів; з круп не рекомендують всі бобові; з овочів заборону на цвітну капусту, гриби, щавель, шпинат і ревінь; виключаються солодкі фрукти (такі як інжир і малина) а також журавлина; обмежене вживання свинячого жиру, а кулінарні жири, поряд з яловичим і баранячим, виключаються повністю. Заборонені прянощі (перець, хрін, гірчиця); Необхідно повністю відмовитися від прийому алкоголю, так як він пригнічує виведення нирками сечової кислоти і таким чином сприяє підвищенню її концентрації в крові.

Незважаючи на велику кількість заборонених продуктів все ж і з дозволених і рекомендованих цілком можна скласти різноманітне меню зі смачних і корисних страв. Свій лікувальний ефект дієта набуває за рахунок невеликого зменшення кількості білків і жирів, помірного обмеження вживання солі, виключення продуктів з великим вмістом пурину і щавлевої кислоти. Кулінарна обробка звичайна, єдина вимога це обов'язкова відварювання м'яса, птиці і риби. Температура їжі звичайна. Режим харчування чотири рази на день рівними порціями. Натщесерце рекомендується пити рідину.

Добовий раціон: білки до 80гр; жири до 90гр; вуглеводи до 400гр; загальна енергетична цінність приблизно 2800ккал.

Дозволяється: хліб пшеничний, висівковий, житній; вегетаріанські супи, можна з додаванням крупи, супимолочні та фруктові; м'ясо, птиця та риба нежирних сортів, але бажано не частіше ніж три рази на тиждень; різні страви, приготовані на основі сиру, молоко і різні кисломолочні продукти, сметана і сир; одне яйце на день; рекомендується вживати більше овочів ( крім заборонених) в будь-якій обробці; масло рослинне (обов'язково оливкова, лляна) вершкове, яблука зеленого кольору, цитрусові, агрус. Відомо, що вишня, полуниця, смородина та інші темні червоні і сині ягоди знижують концентрацію сечової кислоти в крові, тому корисні при подагрі в будь-якому вигляді. При відсутності захворювань нирок і серця необхідно рясне лужне питво (2-2,5 л на день), добре для цього підходять фруктові і ягідні компоти, лужні і мінеральні води.

Не забувайте, що будь-яке лікування марно, якщо ви не заберете з свого раціону найбільш небезпечні продукти: спиртні напої, особливо коньячні, шипучі і десертні вина і пиво.

Похожие записи

  1. Дієта номер 2. Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 2 Одним з основних традиційних методів лікування та реабілітації хворих із...
  2. Дієта номер 4. Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 4 Ця дієта повинна бути рекомендована в тому випадку, якщо у...
  3. Дієта № 6 ". Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 6 Починаючи з 3-4 тижня лікування гострого нефриту, рекомендовано призначати дієту...
  4. Дієта № 10. Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 10 Дієта № 10 стане незамінним помічником при дієтотерапії щойно виявлених...
  5. Дієта номер 1. Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 1 Дана дієта призначена для людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи...